Badania lekarskie umb

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj prezentuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może posiadać złe skutki. Wiele kobiet zapadających na zaburzenia powiązane z życiem seksualnym czeka w czasie poradę u lekarza, częstokroć zwlekając z obecnym nawet wiele lat. Niestety jest to rozsądne rozwiązanie, bo nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, wtedy w dodatku może przynieść eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii dostają się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością kogoś w grupie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w ogromnym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania powiązane spośród jej pomocą ze perspektywy środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia seksualnego miewa diametralny pomysł na domową egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na materiały połączone z własną seksualnością. Z tego powodu mnóstwo osób zapada w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem pokazuje się więc okazją do zmierzenia się z bliskimi najbardziej uciążliwymi problemami i daje ich korzystne rozwiązanie. Bez względu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (albo to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego pędem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i tych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu widzenia na temat seksu oraz dotychczasowych badań w obecnej kwestii.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze perspektywy lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie pytanie somatyczne dokonane przez specjalistę z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu kobiet bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje także badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do przeprowadzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grupy potrzeb fizjologicznych, i ich zaspokojenie jest drinku z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.